Trobada Joves i Teatre

Podeu compartir aquesta activitat, a través del vostre FB.

Segueix l’actualitat de la Trobada al nostre Twitter!!

 

I Trobada RBLS joves i teatre –dimecres 15 de novembre de 2017

Seu SGAE Catalunya, Passeig de Colom, 6 (Ciutat Vella) 08002 Barcelona (Sala Mompou)

Metro: L4 (groga) Jaume I, Barceloneta, L3 (verda) Drassanes

 

MATÍ

9.30-9.40 h: recepció assistents i control d’entrada (sobre llista d’inscrits; no hi ha acreditacions)

9.40-9.50 h: benvinguda institucional: Carme Tierz (RBLS Festival Teatre Jove, Direcció Artística), Sílvia Pérez Aspiroz (SGAE Catalunya) i Jordi Bordes (Recomana.cat)

9.50-10.00 h: presentació de la conversa 1:

EL TEATRE COM A EINA EDUCATIVA, amb moderació de: Recomana.cat (Juan Carlos Olivares).

Intervencions inicials, de (entre 15-20’):

10.00-10.20 h: Carles Duarte (CoNCA, Consell Nacional de la Cultura i les Arts)

10.20-10.40 h: Eduard Vallory (Escola Nova 21)

10.40-11.00 h: Magda Puyo (Institut del Teatre, Barcelona)

11.00-11.30 h: conversa i torn de preguntes (30’), amb la participació/incorporació de:

Isaac Alcayde, actor i pedagog teatral

Laura Jou, actriu i pedagoga teatral

Teresa Llobet (TeDEBAT, Granollers)

Antonio Gómez (gerent i director de Projectes Artístics externs, Aula Municipal de Teatre de Lleida)

Joan Monells (Companyia Frec a Frec)

 

11.30-12.00 h: pausa (esmorzar)(30’)

 

12.05-12.15 h: presentació de la conversa 2:

EL TEATRE FET DES DE L’ESCOLA, amb moderació de: Recomana.cat (Jordi Bordes).

Intervencions inicials, de (entre 15-20’):

12.15- 12.35 h: Àngela Segura (CaixaEscena, Fundació La Caixa)

12.35-12.55 h:  Mireia Bassols (tècnica Institut Municipal d’Educació de Barcelona-IMEB, programes artístics)

12.55-13.15: Carles Giner (ICUB, programa En Residència: creadors als instituts de Barcelona)

13.15-13.55 h: conversa i torn de preguntes (40’), amb la participació/incorporació de:

Montserrat Potrony (IMEB)

Alejandro Santaflorentina (Festival Temporada Alta, projecte A TEMPO-Arts i Formació)

Davo Marín (coordinador pedagògic a Granés Batxillerat, Barcelona) (la Dreta de l’Eixample)

Iván Morales (formador a l’Institut Joan Fuster, programa En Residència, Barcelona) (Sant Andreu)

 

14.00-15.10 h: pausa (dinar)

 

TARDA

15.10 h: recepció assistents de la tarda i control d’entrada

15.20-15.30 h: presentació de la conversa 3:

CARTELLERA JOVE: CIRCUITS, OFERTA I PROGRAMACIONS REGULARS, amb moderació de: Recomana.cat (Núria Cañamares).

Intervencions inicials, de (entre 15-20’):

15.30- 15.50 h: Maria Urrero (Auditori Sant Martí de Provençals, “Teatre dels Instituts”, Barcelona)

15.50-16.10 h: Beatriz Liebe (Butaka Teatre Jove, BTK)

16.10-16.30 h: Isabella Pintani (Sala Fènix, Barcelona; programació jove “Teen Friday”)

16.30-17.15 h: conversa i torn de preguntes (45’), amb la participació/incorporació de:

Ariadna Prat (La Mostra d’Igualada, fira de teatre infantil i juvenil)

Carolina Marcos (Eix Jove, Dinamització Juvenil del Districte de l’Eixample, Barcelona)

Clara Cols (Sala Flyhard, Barcelona)

Mariona Campos (Jove Teatre Regina, Barcelona)

Verónica Pallini (Porta4)

Julio Álvarez (Teatre Tantarantana, Barcelona)

Alda Puig, directora, i Marta Colina, dinamitzadora de joves (Centre Cívic Parc Sandaru)

Sole Garzón (Centre Cívic Cotxeres Borrell, Escola d’Arts Escèniques Petit Tísner /Laboratori Tísner)

 

17.15-17.45 h: pausa (berenar) (30’)

 

17.45-18.00 h: presentació de la conversa 4:

FER TEATRE JOVE, amb moderació de: Recomana.cat (Manuel Pérez i Muñoz).

Intervencions inicials, de (entre 15-20’):

18.00-18.15 h: Guillem Clua, dramaturg de La Joven Compañía (Madrid)

18.15-18.30 h: Eugenia Delgado, directora artística de Plàudite Teatre-Espai d’Arts Escèniques

18.30-18.45 h: Cristina Cordero, dramaturga (Nus Teatre) (teatre-fòrum)

18.45-19.25 h: conversa i torn de preguntes (40’), amb la participació/incorporació de:

Abigail Ballester (gerent TTP-Associació Professional de Teatre per a tots els Públics; teatre familiar)

Elisabet Assens (Associació Catalana d’Escoles de Teatre, ACET)

Òscar Romera i Maria Jover (Rumb Teatre)

Juanjo Marín (director de l’Espai L’Excèntrica)

Mar Monegal (Escola Eòlia)

Antonio Gómez (director artístic i creador de la cia. La Inestable 21 de Lleida)

Josep Canet (grup de teatre amateur Deixalles 81)